George Christakis se narodil před 27 lety lety v Řecku. Je to fotograf, ale jak říká on sám – „vytváří scény“. Scény někdy občas lehce surrealistické, prostě takové, které mu vyvstanou v hlavě. Fotografovat začínal nejdříve s kompaktními fotoaparáty. A v roce 2009 si pořídil svůj první DSLR fotoaparát (digitální zrcadlovka, pozn. red.). Jeho kompoziční začátky byly, dle Christakisových vlastních slov, spíše vtipné. Nevzdal to a pokoušel se vytvářet další a další scény, až ho samotného překvapovalo, co vše lze vlastně v postprodukci vytvořit.

Hudba hodně ovlivňuje vaši tvorbu. Jakou hudbu tedy nejraději při vytváření konečných obrazů posloucháte – a jsou to spíše texty a nebo hudba samotná, co vás více ovlivňuje?
Už jsem naposlouchal nesčetně žánrů hudby. Ale pokud něco tvořím, pak obvykle poslouchám post-rock a nebo pouze něco beze slov. Tak se mohu lépe koncentrovat.

1082094561

Jak sám uvádíte, nejste opravdový surrealista, ani fotograf. Pokud byste se měl někam zařadit, kým nebo čím se cítíte být?
Rád tvořím fotografie a nezáleží mi na tom, jaké materiály nebo procesy používám. Jak už jsem někde napsal, možná jsem si vybral práci s naprosto čistými fotografiemi a nezasahoval, nebo upravím pouze část a nebo vytvořím celou scénu pomocí digitálních úprav. Vkládám do obrázků své surrealistické cítění, ale pochybuji, že by mě nějaký opravdový surrealista k surrealistům zařadil. To samé je to se mnou jako s fotografem. Je v tom trochu zmatek.

1082094686

Je těžké vyjadřovat emoce skrze fotografie? A pokud ano, je těžší vyjádřit radost nebo smutek?
Obrazy, jako je například nějaká hudba a pocit z ní, je velmi těžké vyjádřit tak, jak chcete. Musíte tomu věnovat úsilí a trpělivost. A myslím, že je poté jedno, zda je to radost nebo smutek.

Pamatujete si na nějaký váš nápad, který bylo tak těžké vyjádřit, že jste svůj počin nakonec nedokončil?
Pravda je, že takových jsou stovky. Možná je občas nedokončím, protože se zaseknu v bodě, kdy nevím jak dál a nebo si najednou uvědomím, že ten obraz vlastně nechci sdílet s okolím.

Kdybyste měl jedním slovem definovat vaše obrazy?
To je opravdu těžké. Nevím, možná „nápady“…?

1082094707

1082094735

1082094754

george3

george2

george

i-5TSNHdq-XL

George Christakis