Ať chceme nebo ne, ve světě krásných modelek je vždycky místo pro photoshop. Jenže ne každá žena si může dovolit stát se modelkou, a tak jen mlčky prohlížejí stránky módních časopisů, zatímco se koutkem oka věnují svým stehnům, která jsou podle nich už příliš velká. Web DailyMail přišel s informací o projektu, jehož součástí by chtěla být leckterá žena, která má podobný problém.Fotografka z Birminghamu Chrissy Sparks dělá něco, před čím se tají dech. Jezdí za ní slečny a paní téměř z celého světa (například i z Austrálie), aby se u ní nechaly hýčkat a opečovávat za pomocí vizážistů a hromady krásného oblečení.  Chrissy je společně se svým týmem přetváří v krásné pin-up ženy v bohémském stylu. Jen pro představu – módní arsenál určený pro tyto proměny (zdarma dostupný všem „modelkám“) čítá mimo jiné župánky, plavky, korzety, podvazky, kalhotky či podprsenky a v přepočtu byste za něj zaplatili okolo 3 milionů korun.

1a 1b

Chrissy říká, že její inspirací pro vytvoření projektu DollHouse byla snaha ukázat všem ženám, že mohou být krásné bez ohledu na to, kolik jim je nebo jaké nedokonalosti na sobě vidí. Tak například nejstarší žena, kterou Chrissy přetvářela, byla dáma ve věku 72 let. Věří, že správná světla a úhel fotografie dokáže vyčarovat zázraky. Focení trvá v průměru něco mezi třemi a dvanácti hodinami, po něm přichází práce v post produkci. Odstraňují se povolená bříška, madla lásky či jiné vady na kráse.

2a 2b

V průběhu procesu je použita spousta make-upu a vlasových přípravků, ale výsledek stojí za to. Ženy někdy dostávají poukázku na focení od svých drahých poloviček jako dárek k zasnoubení nebo třeba k Vánocům a všechny upravené fotografie si potom mohou nechat. Chrissy dodává, že vidět, jak jsou dámy po focení spokojené a odcházejí se zvýšeným sebevědomím, je pro ni ta nejlepší odměna, jakou za hodiny tvrdé práce může dostat.

 Další proměny žen v neuvěřitelně dechberoucí krásky si můžete prohlédnout na webové stránce samotné Chrissy Sparks.3a 3b

4a 4b