Aby se jídlo prodávalo, musí také nějak vypadat. Co naláká zákazníka víc, než plakát s chutně vypadajícím hamburgerem, který navíc slibuje kvalitní potravu, a to jen sto metrů za rohem? Málokdo by odolal. Při pohledu na jídlo, které pak zákazník dostane ke konzumaci, může být ale leckdo zklamaný. Prodávané jídlo má jen málo společného s jídlem propagovaným v reklamách.
Podívejte se, jak fast food vypadá na reklamních obrázcích, a jaké jídlo dostanete ve skutečnosti. Máte s tímto typem občerstvení nějaké podobné zkušenosti? Napište nám do komentářů pod článkem a podělte se s námi o vaše fotky či příběhy.

Donald Angus Deluxe

Samozřejmě, že nemůže chybět McDonald’s, fast foodová jednička na trhu. Inzeruje hamburger, který kdyby byl skutečně tak velký, jako na obrázku, ani by se nevešel do krabičky, kterou na něj vyrábí.

food-comparisons

Big Mac

Oblíbená klasika u „mekáče“ – Big Mac. Ve skutečnosti však opět vypadá jinak. Připomíná něco, co už prošlo žvýkacím ústrojím. A na salát se zapomnělo.

food-comparisons6

Big N‘ Tasty

Na můj oblíbený Big N‘ Tasty mi nesahejte! říkala jsem si a doufala, že ho ve výčtu nenajdu. Pak jsem ho objevila. Myslím, že z obrázků od McDonald’s z toho vyšel snad ještě nejlépe. I když skutečný burger se opět diametrálně liší od toho inzerovaného.
Tak tady je:

food-comparisons7 

Taco Bell

Kritice se nevyhnul ani řetězec Taco Bell (v ČR se nevyskytují; pokud chcete zkusit taco, můžete zajít do nějaké mexické restaurace).

food-comparisons2

Jack In The Box

Další řetězec nabízející mexické jídlo. Tentokrát je to skutečně nesrovnatelně horší. Ačkoliv taco na levé straně má v sobě očividně spoustu zeleniny a sýra, tortilla napravo je snad jen placka potřená čímsi… aby se neřeklo.

food-comparisons3

Burger King – Whopper

Burger King Whopper v testu reklamních výrobků vyšel snad nejhůř. Opravdový burger byl zřejmě rozšlápnut a přesto prodán. A vyfocen. Tady je výsledek. Těžko říct, kam se ztratil salát…

food-comparisons4

Whopper Junior

Podívejte se na toho juniora nalevo. Nádhera. Tak by měl hamburger vypadat, nemyslíte? Ve skutečnosti se ale Whopper Junior vůbec nepovedl. Chci říct… vy byste si něco takového koupili?

food-comparisons5

 

Řetězec McDonald’s spustil program „Na rovinu“, kde mají zákazníci možnost zeptat se na vše, co je ohledně jídla, které zde mohou zakoupit, zajímá. Po mnoha dotazech na to, proč jídlo, které se prodává, vypadá jinak než na obrázcích, se restaurace rozhodla udělat na toto téma video a vše objasnit. Podívejte se tedy, jak se takový hamburger fotí. Je to trochu jako s modelkami. Pečuje se o něj, starají se o něj profesionálové, ale mimo objektiv a bez Photoshopu už to není taková bomba.