sexuální orientace trestá smrtí" />
sexuální orientace trestá smrtí">

„V Íránu nemáme homosexuály jako ve vaší zemi,“ prohlásil bývalý prezident Mahmoud Ahmadinejad při proslovu v americkém New Yorku. Tento projekt nicméně dokazuje, že to není pravda. Zatímco v některých koutech světa je aktuálním tématem adopce dětí homosexuály, v Íránu se otevřená přitažlivost ke stejnému pohlaví trestá smrtí. Jejich jedinou možností je opustit zemi, skrývat svou orientaci nebo změnit pohlaví. Právě transsexualita je v Íránu dovolená, ačkoliv pouze z toho důvodu, že je považována za „lék“ na homosexualitu. Stát dokonce štědře na operace změny pohlaví přispívá – Írán má tedy společně s Thajskem nejvyšší počet transsexuálních osob.
Švýcarský fotograf Laurance Rasti se vždycky zajímal o problémy s identitou a také o to, jak kultura ovlivňuje život  a osobnost jednotlivých obyvatel. Pro svůj nejnovější projekt se tedy rozhodl nafotit homosexuály z Íránu, kteří utekli do Turecka, kde mohou žít svobodně.

homosexuels-iran-laurence-rasti-1 homosexuels-iran-laurence-rasti-2 homosexuels-iran-laurence-rasti-3 homosexuels-iran-laurence-rasti-5 homosexuels-iran-laurence-rasti-6 homosexuels-iran-laurence-rasti-7 homosexuels-iran-laurence-rasti-8 homosexuels-iran-laurence-rasti-12rasti_04rasti_07