Fitness centrum ve Velké Británii přišlo na to, jak velmi novátorskou cestou donutit člověka „cvičit“ každý den – nabízí kurzy spánku. Program s názvem Napercise zahrnuje placený spánek v místnosti plné cizích lidí po dobu 45 minut. Ano, čtete správně. David Lloyd Clubs propaguje kurz, kde mají návštěvníci vlastní postele, přikrývku a klid na spánek. Vítaní jsou zde hlavně unavení rodiče, kteří si chtějí pořádně odpočinout od dětí. Na programu je 15 minut protahovaní, a poté již očekávaný spánek.Dle organizátorů program oživuje mysl, zlepšuje náladu a dokonce spaluje nějaké zvláštní kalorie. Zní to bláznivě, ale prý je to založeno na věděcké studii, která tvrdí, že 45 minut odpočinku uprostřed dne může pomáhat odbourávat stres a zvýšit schopnost mozku.

this-gym-is-offering-napping-classes-and-we-all-want-to-sign-up5

Pššt… Kurz spánku právě probíhá

„Hledáme nové způsoby, jak řešit problémy, kterým čelí rodiny každý den, což  Napercise přesně splňuje. Kurz se může jevit jako velmi neobvyklý, ale pokud se ukáže, že má úspěch, rozhodně jsme ochotni ho zavést i do našich ostatních center, “ řekl David Lloyd.

Opravdu by mne zajímalo, jaký je v současnosti o Napping class zájem. Jejich stránky tvrdí, že příští setkání se bude konat v Bromsgrove 8. června a Worcester 9. června, tak je pravděpodobně jasné, že byli lidé opět vynalézavější a kurzy spánku provádějí spíše doma. Ale i tak, je to dle mého naprosto ideální druh „cvičení“, který je přímo na míru ušitý člověku, přece jenom ho už trénujeme poměrně dlouho. Takže po tomto zjištění už není třeba říkat „dobrou noc“, ale spíš „hezky si zacvič“.

this-gym-is-offering-napping-classes-and-we-all-want-to-sign-up3-1 this-gym-is-offering-napping-classes-and-we-all-want-to-sign-up2-805x427this-gym-is-offering-napping-classes-and-we-all-want-to-sign-up4-1this-gym-is-offering-napping-classes-and-we-all-want-to-sign-up6-1

zdroj