Máte-li pocit, že se filmařina musí studovat na škole, abyste v tomto oboru něčeho dosáhli, mýlíte se. A 30-letý Thomas Blanchard z Lyonu je tomu živým důkazem. Vše, co umí, se naučil pouze vlastními silami, nicméně kromě talentu a originálních nápadů byla na místě i hodně tvrdá dřina. Když začal před 9 lety pracovat na videích, zjistil že je tato činnost jeho velkou vášní, která ho neopouští dodnes. Během této dlouhé cesty pracoval jako kameraman a také se věnuje motion grafice.

Pro svou tvorbu nejčastěji využívá takových programů, jako jsou „After Effects“ a „Adobe Premiere Pro“, někdy ale sáhne i po „Cinema 4D“ nebo „Dmesh.

Nedávno byl kontaktován kapelou „Monarchy“, aby vytvořil klip k jedné z jejích skladeb. Na písni „Black widow“, o jejíž vizualizaci měla kapela zájem původně, se nedohodli, ale spolupráce se uskutečnila s poetickou skladbou „The Beautiful Ones“ za pomocí fotografa Mauda Regnaulta. Surrealistické záběry za použití kondenzace a inkoustu na Vás udělají skutečný dojem. Níže se můžete podívat na úžasný výsledek: