Léto je ideálním obdobím pro provozování nejrůznějších outdoorových sportů. Co kdybychom však místo klasického fotbalu či kolečkového bruslení vyzkoušeli něco neobvyklého? Máte-li odvahu, nechte se inspirovat našimi typy na 6 extrémních sportů!

1. Extrémní žehlení

Vezměte svou žehličku a žehlicí prkno na výlet a budete mít skvělou příležitost vyzkoušet si snad nejšílenější sport na světě – extrémní žehlení. V čem to spočívá? Princip je zcela jednoduchý, žehlit na co nejzajímavějším a nejmíň obvyklém místě. Konání klasické domácí práce si tak můžete vyzkoušet například na vrcholku skály, během sjíždění divoké řeky, ve formuli, na trampolíně, … A vše samozřejmě důkladně zdokumentujte!2. Střelba dýní

Jste pěstitelem dýní a už pomalu nevíte, co byste s vypěstovanou zeleninou dělali? Máme jednoduchou radu, začněte se věnovat střelbě dýní! Stačí sestavit dřevěný katapult, vložit dýni, zamířit a vystřelit. Ale pozor, světový rekord dosahuje vzdálenosti téměř 1,5 kilometru.

3. Famfrpál

Kdo by neznal kouzelnický sport z knih o Harrym Potterovi, založený na létání na košťatech. Jelikož však létající košťata nemáme, musíme si vystačit s klasickým domácím náčiním. Koště mezi nohy a hra může začít.

4. Sjezd na jednokolce

Přijdou vám klasické sjezdy na horském kole málo adrenalinové? Můžete vyzkoušet jednokolku. Čeká vás mnohem větší míra dobrodružství a více pádů. Budete však potřebovat pořádnou dávku odvahy a také značný smysl pro rovnováhu.

5. Velbloudí závody

V afrických státech, Mongolsku a Austrálii vymysleli zajímavou alternativu ke klasickým dostihům, závod na velbloudech. Závodí se v přirozeném prostředí, tedy na poušti, a trať může být dlouhá až 16 kilometrů.

6. Nošení manželek

Překážkové dráhy jsou už samy o sobě oříškem. A co teprve, když má muž překonat celou dráhu s manželkou na zádech. Vítěze však čeká skvělá odměna. Váha manželky v pivě.