Cecily Brown je světoznámě uznávanou malířskou s dlouholetými zkušenostmi. Ve městě nových možností, v New Yorku, je skutečnou celebritou a váženou osobností. Už v roce 1996 přesídlila z Londýnu do USA, kde odstartovala svou umělecké kariéru. Rukopis, kterým se ohání je skutečně velkolepý a dynamický. Její tvorbu ovlivnili malíři jako Francisco de Goya, Fragonard, Willem de Kooning, Francis Bacon a Joan Mitchell. Dále se inspiruje velikány, jakými byli Poussin, Rubens nebo Manet. Expresivní výraz, který je vlastní této nadané umělkyni dostane do varu snad každého pozorovatele. Ráda maluje na plátna velkých rozměrů, kde může nejlépe uplatnit svůj skrytý potenciál.

Cecily Brown kombinuje figuraci a abstraktní umění, rozvíjejíc se v tradici abstraktního expresionismu. Důležitá je i sexualita, erotika a ženská otázka. Tyto prvky dokáže osobitě zachytit a sjednotit díky znalosti klasických obrazů, umělecké tradici demonstrující ideál ženské krásy, studiu dějin umění a jeho moderních projevů.

Volí tradiční postupy, uznává nezbytnost správného užití kompozice a zlatého řezu, aby byl výsledný obraz skutečně působivý a živý. Kombinuje totiž figurální styl spolu s abstrakcí. Většina jejich obrazů je inspirovaná tradičním uměním. Často se inspiruje obrazy slavných starých mistrů, ze kterých použije jako základ určitý motiv, krajinu, tvar nebo scénu a doplní ji vlastním moderním přístupem. Je tedy možné, že v abstraktním pojetí poznáme určitou podobnost s mistrovskými obrazy, ať motivem, rozložením figurální kompozice nebo tvarem.

Některá díla svou expresivní barevností a působí jako paleta nekonečných barev, ale při pozornějším pohledu nalezneme figurální výjevy, rostlinné motivy a tváře plné spousty výrazů. Její plátna jsou plné tančících barev a jasných přesvědčivých tahů, kde má každý své jasné místo. Její rukopis je znatelně pevný ve svých tazích, ale zároveň působí jemně a nenuceně. Z obrazů čiší často pozitivní energie, vzrušivost a dávka impresivního přítomného okamžiku. Této moderní malířce smysl pro barvu rozhodně nechybí. Expresivní výraz v podání Cecily Brown je skutečně nezaměnitelný. Když víte co říct, úspěch je předem zaručen. Vizuální malířka dnes vystavuje své energické obrazy úspěšně i po Evropě.

20091130095749_CecilyBrownPyjamaGame20091130100213_CecilyBrownHighSociety20091130100041_CecilyBrown_TheFugitiveKindcecily_brown_620091130100009_CecilyBrownHardFastandBeautiful20091130095849_CecilyBrownTheGirlWhoHadEverything20091130100112_CecilyBrownTeenageWildlifececily_brown_9