Dvojité expozice není nikdy dost. Před pár měsíci jsme vám představili Andrease Liea, který ve svých fotografiích – s pomocí dvojexpozice – kombinuje krajinu se zvířaty. Nyní se touto technikou nechali inspirovat manželé Tobias a Hanne Scheel Mikkelsen. Ti vytvořili novou sérii s názvem The Faunascapes, ve které spojují nádherné krajiny se zvířaty. Díky tomuto spojení vznikají snové obrazy, které zachycují emoce umělců. „Milujeme ten jasný pocit vznešenosti, který dostaneme, když se blíže podíváme na krajinu uvnitř zvířat,“ vysvětluje pár. Zároveň je to i jakýsi způsob, jak vyjádřit sny a touhy po úniku z velkoměsta.

Tato kreativní dvojice pochází z Kodaně a má své vlastní designové studio WhatWeDo, ve kterém se zaměřují na prostorový a interiérový design, či na ilustrace a výzdobu interiérů. Původně tuto sérii portrétů navrhli pro různě tvarované překližky, ale brzy se ukázalo, že tisk na obyčejně velký papír přivádí zvířata a krajiny k životu. A ačkoliv portréty tvoří převážně divoká zvěř, jakási křehkost a poezie jim opravdu nechybí.

double-exposure-animal-portraits-faunascapes-whatwedo-denmark-8

double-exposure-animal-portraits-faunascapes-whatwedo-denmark-9

double-exposure-animal-portraits-faunascapes-whatwedo-denmark-10

double-exposure-animal-portraits-faunascapes-whatwedo-denmark-11

double-exposure-animal-portraits-faunascapes-whatwedo-denmark-12

double-exposure-animal-portraits-faunascapes-whatwedo-denmark-13

double-exposure-animal-portraits-faunascapes-whatwedo-denmark-14

double-exposure-animal-portraits-faunascapes-whatwedo-denmark-15

Faunascape05

Faunascape05D

Tobias a Hanne nám napsali ke své práci pár slov:

„Jsme manželský pár s vlastním designovým studiem, které se nachází v Kodani a nese název WhatWeDo. Má žena Hanne je architekt – pracuje s interiérovým designem a teď provozuje agenturu, ve které propaguje a prodává interiérové výrobky (více informací najdete zde), které pocházejí z malých designových studií ve Skandinávii. Já se teď především věnuji práci s animací (více informací najdete zde), dělám je pro IT firmy; posledních deset let jsem ale byl spíše na volné noze jako ilustrátor a grafik. The Faunascapes je naše společná série, ve které jsme nechali naše myšlenky volně létat, společně jsme pracovali a vytvořili tuto snovou krajinu, díky které se můžete dostat pryč od každodenního života,“ dodává Tobias.

We-use-The-Faunascapes-animal-portraits-to-escape-the-daily-routine1__880