Dokážete odhadnout, co skrývá tento geniální obraz ?

Neskutečně talentovaný maďarský malíř a umělec Tivadar Csontváry Kosztka (1853 – 1919) byl zastáncem a představitelem tzv.primitivismu a byl jedním z prvních maďarských malířů, který se stal slavný v Evropě. Kromě toho byl odborníkem náboženské filozofie, což se projevilo i v jeho pracích.

Redakce CreativeLife nedávno narazila na velice zajímavý obraz s názvem „Starý rybář“, jenž působí velmi záhadně a mysticky. Po dlouhém pátrání jsme přišli na to, jaké tajemství skrývá tento obraz a jak geniálně je to do něj zakomponována.

Napadlo nás jestli na to přijdete i vy a proto jsme se rozhodli položit vám následující otázku: „Jakým způsobem byl odhalen tajemný smysl tohoto výtvoru?“ Samozřejmě jsme pro vás nechali odpověď na konci článku. Největší nedočkavci můžou rovnou „rolovat“ stránku dolů a kliknout na tlačítko „Chci znát odpověď“, zkuste se ale podívat se na tento obraz pořádně do detailů a zahrát si na Sherlocka Holmese. Dokonce Vám to naznačíme – hlavní koncepcí autora je myšlenka, že v jedné osobě žije najednou Bůh i Ďábel nebo Dobro a Zlo.

 

Csontváry_Kosztka,_Tivadar_-_Old_Fisherman_(1902)

Starý rybář

Nepovedlo se mi to, chci znát odpověď
Tento vzkaz autora můžete odhalit pomocí zrcadla, které musíte přiložit k obrazu pod 90ti stupňovým úhlem

Buhdabel