Elektronická hudba se stává stále populárnější a populárnější. Pokud byste chtěli začít jako DJ, nepotřebujete vlastně vůbec žádný hudební nástroj, ale postačí vám notebook a nějaké to příslušenství. Zatímco se DJové jako David Guetta, nebo Avicii stávají legendami, jak jsou na tom ženy?

Ráda bych vám představila Ruby Rose. Třicetiletá rodačka z Melbourne, která se proslavila jako herečka, modelka a především DJka je jasným důkazem toho, že ani holky rozhodně nezaostávají v tvorbě a mixování elektronické hudby.

Ruby+Rose+Performs+DJ+Set+Temple+Nightclub+jphyXgiFiQCx

Svůj první singl „Guilty Pleasure“ s hudebníkem Gary Go představila v listopadu 2012, ale větší mediální pozornosti se dostalo videu, které vydala o 2 roky později. V této nahrávce se ze začátku jako dlouhovlasá blondýna prohlíží v zrcadle a poté si sama ostříhá vlasy na krátko a začne se měnit na muže. Jedná se o kontroverznější vysvětlení pravé role pohlaví.

Už od roku 2011 Ruby koncertuje po celém světě a vyprodává všechny kluby, které navštíví. V roce 2015 se dokonce dočkala spolupráce s Martinem Garrixem, když spolu s dalšími tvůrci odehrála koncert v Broomfieldu. Pracovně nedávno navštívila Ruby také Prahu, ale jen v rámci vystoupení anglické zpěvačky Ellie Goulding. Svoje vlastní koncerty nyní odehrává převážně v USA.

ellie-goulding-ruby-rose-instagram

Může se tedy rovnat ve své popularitě mužům? Je těžké odlišit popularitu, kterou si Ruby získala svým sympatickým vystupováním v seriálech a filmech (např. Orange Is the New Black), nebo při moderování zajímavých pořadů a akcí na MTV. Zatím se dá říct, že muži stále vedou, ale to se může samozřejmě změnit, a třeba budou brzy vyprodávat ty největší koncertní haly právě ženy.

Pokud byste chtěli holky podpořit, můžete začít poslouchat jejich hudbu například na Spotify. Mimo Ruby Rose by vám neměla uniknout například dvojice NERVO, nebo Annie Mac.