Ještě nikdy nebylo snazší být ve spojení s vesmírem. Ať už vás fascinují neprozkoumané galaxie, rádi pozorujete hvězdy, sledujete aktuality ohledně objevování vesmíru, nebo jste pouze milovníky trendu kosmické módy, jistě vás zaujme tento jednoduchý návod. S ním si můžete vytvořit vlastní mlhovinu do sklenice nebo lahve, která poslouží jako jedinečná dekorace, módní doplněk, nebo třeba jen zábavný projekt. Stačí pár minut vašeho času a několik dostupných pomůcek. I děti mohou přiložit ruce k dílu!

Budete potřebovat: sklenici nebo průhlednou lahev (s víčkem!), několik chomáčů obvazové vaty, třpytky, potravinářské barvivo nebo barvy na textil, vodu, špejli, nádoby na míchání barev,  průhledný lak na nehty

Postup:

1. Do nádoby na míchání nalijte trochu vody, jak vidíte na obrázku vlevo. Přidejte několik kapek libovolné barvy a míchejte. Jestli nejste s odstínem spokojení, přidejte ještě trochu barvy, dokud voda nezíská vytoužený odstín. Do sklenice nebo lahve, ve které mlhovinu chcete mít, nalijte výslednou směs (podle obrázku vpravo).

1

2. Do směsi přidejte vatu – množství záleží na velikosti vaší sklenice. Důležité každopádně je, aby vata byla úplně nasáklá. Stlačte ji trochu špejlí a přidejte třpytky. Poté lehce promíchejte. Mělo by to vypadat jako na obrázku vlevo. Nyní na první vrstvu přidejte další chomáče vaty. V jiné nádobě si zatím zamíchejte jinou barvu jako u prvního kroku (důležité je, aby to byla opravdu odlišná barva, než ta první). Tu poté nalijte přes druhou vrstvu vaty. Přidejte třpytky a opět zamíchejte. Tento krok opakujte do chvíle, kdy je vaše sklenice plná. Jestliže máte korkovou zátku, spodek natřete průhledným lakem na nehty, aby se nenamočil.


2

Pokud si stále nejste jistí, podívejte se na následující video.

A jak to nakonec může vypadat?
9c00453eec596ef5fc15867578bd9741

90d9b27b81a8c880b76f9f9d168fe115

4100936_orig

il_fullxfull.732863545_rm6c

maxresdefault

Untitled 1
Zdroj/Source