Sezóna dýní je v plném proudu a pokud nevíte co s nimi nebo přemýšlíte o podzimní výzdobě, máme pro vás tipy na originální a jedinečné dekorace. Použít můžete jak vypěstovanou dýni, tak i nějakou maketu, s kterou bude tvorba poněkud snadnější.

BAREVNÉ DÝNĚ V KVĚTINÁČIBarevné dýně v květináči z blogu The Red Painted Cottage nás uchvátily na první dojem…
Dýně, pokud pracujeme s těmi pravými, je třeba před malováním očistit, nejlépe odmastit benzínem, aby na nich barva perfektně držela. Barvu můžete použít například akrylovou nebo jakoukoli jinou, určenou na daný materiál pokud se rozhodnete pro umělé dýně.

Kreativnosti se meze nekladou, můžete si vytvořit barevné variace přímo k vašemu interiéru či exteriéru. Jelikož se dýně na sebe lepí (doporučujeme tavnou pistoli), je třeba u dvou spodních odstranit stonky ostrým nožem. Mezi jednotlivá „patra“ můžete vložit cokoli vás napadne. V našich ukázkách jsou použity podzimní prvky jako je obilí nebo látkové listy. Jakmile máte dýně namalované a kvalitně slepené, umístěte je do nějakého pěkného květináče.

ZVÍŘÁTKOVÉ DÝNĚ

Vytvořit si z dýní můžete i roztomilá zvířátka, která jsme našli na inspirativním blogu Simple As That. Děti z nich budou nadšené a vám vykouzlí nejen úsměv na tváři, ale i úžasnou atmosféru podzimního domova.

K tvorbě budete potřebovat kromě dýně i plsť a barevné čtvrtky. Stejným postupem jako v předešlém případě si dýni očistěte a namalujte dobře držitelnou barvou (např. opět akrylovou). Zvolit si můžete mezi třemi druhy zvířátek – liškou, mývalem nebo sovou a podle toho si pořídit barvu a v dané barvě i ostatní materiál.

Šablonky pro lišku najdete zde. Velikost přizpůsobte k poměru velikosti dýně. V našich ukázkách byly šablony vytištěny v 125% velikosti.

Použijte oranžovou dýni, oranžové čtvrtky a bílou plsť. Podle fotografické ukázky a šablon vystřihněte z daných materiálů jednotlivé kusy, které na dýni nalepte kvalitním lepidlem nebo tavnou pistolí. Na závěr domalujte oči a čumáček.Šablonky pro mývala najdete zde. Dýni namalujte šedou barvou. Budete potřebovat černou a bílou plsť a šedou a černou čtvrtku. Pro krásně pruhovaný ocásek, použijte šablonu 2x, jak na šedou, tak i na černou čtvrtku. Poté z černého kusu vystříhejte souměrné zaoblené pruhy. Vše nalepte dle foto ukázky a domalujte oči i čumáček.

Šablonky pro sovu najdete zde. Budete potřebovat pouze plsť. V podstatě můžete vytvořit jakoukoli barevnou variantu sovy. V naší ukázce je použita modrá barva na dýni a bílá a oranžová plsť. Postupujte stejným způsobem jako v předešlých variantách zvířátek, pouze navíc dokreslete na plsť vlnky.

Skvělé je, že do tvorby těchto dýňových zvířátek můžete zapojit i děti, které budou z jejich výroby určitě nadšené a budou si nějaké to „zvířátko“ chtít nechat v pokojíčku jako svého nového mazlíčka :).

Brzy se můžete těšit na další díl DÝŇOVÉHO SPECIÁLU, který bude určitě opět plný mnoha nápadů a neotřelé inspirace. Krásný podzim všem :).

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit