Minule jsme vám již ukázali, jak zabalit dárek do vánoční pyramidy. Dnes přicházíme s obdobným nápadem, který se liší v několika drobnostech, ale přitom nevypadá o nic méně originálně. Budeme potřebovat Barevnou čtvrtku, papír jiné barvy (může být balicí), nůžky, pravítko, lepidlo, tužku a dekorační předměty.

D3

Na kartón/papír pro základ narýsujte takovouto formu sestávající z čtverce a čtyř ostroúhlých trojúhelníků. Velikost stran můžete upravovat dle toho, jak velkou krabičku potřebujete.

D4

Potřebujete ohnout strany, jako je tomu na fotografii. Použijte pravítko pro snazší ohýbání. Z barevného papíru vystřihněte 4 trojúhelníky, z každé strany menší o 2 cm, než jsou ty základové.

D5

Trojúhelníky z barevného papíru přilepte takto k základu. Změřte šířku trojúhelníku v místě, kde plánujete udělat „zámek“.

D6

Náš „zámek“ bude tvořit čtverec s otvorem uprostřed – bude sloužit pro otvírání a zavírání balení a držet celou konstrukci pohromadě. Narýsujte čtverec podle šířky, kterou jste naměřili v předešlém kroku, a poté čtverec o 2 cm (V případě větších rozměrů balení by i tato velikost měly být větší). Vystřihněte narýsovaný čtverec tak, aby uprostřed byl otvor.

D7

Na tento čtverec přilepte libovolné ozdoby.

D8

A máte hotovo!

Zdroj/Source