Máte-li doma ošklivé svítidlo, a chtěli byste ho obnovit, či vytvořit zbrusu nový doplněk do pokoje, postačí jen pár věcí, za které nebudete muset utratit téměř nic. K vyrobení tohoto svítidla potřebujete: papír (barevný nebo bílý – dá se použít čtvrtka nebo i kancelářský papír, pak ale budete muset vyrobit součástky dvojvrstvé), nůžky, šablonu ( najdete v článku), barvy (vodovky nebo tempery, pokud už nemáte barevný papír) a žárovku s patronou a šňůrou (neplatí, pokud nějaké svítidlo obnovujete).

Níže najdete velice detailní foto návod – stačí podle něj vystřižené části jen pospojovat. Dávejte si pozor, které „růžky“ spojujete – to je velice důležité pro vytvoření správného tvaru. My jsme v redakci použili dvě vrstvy kancelářského papíru ( nelepili jsme, jen přiložili dílky jeden k druhému a spojili s jinými) a ponechali svítidlo v bílé barvě. Jako vždy vše záleží na vaší představivosti – úspěšně se dá pohrát s barvami i tvarem.

DSCF0747

Takto dopadl náš redakční výtvor

FDEOTV0KN8ET2JYJGQ.MEDIUM

Tuto šablonu budete potřebovat pro výrobu – velikost si zvolte podle přání. My jsme použili 30 dílků délkou 16 cm, šířkou 9,5 – výsledné stínidlo má zhruba 30 cm průměr. Celková práce zabrala asi hodinu.

Tu je trocha inspirace a barevné varianty:

1 2

A23 4 5

 

Zde je podrobný foto návod:

Zdroj