Výroba této krásné ozdoby na stromeček nezabere více než 15 minut vašeho času. V tomto návodu uvidíte jednoduchou verzi bez jakýchkoliv dalších detailů, a ačkoli i v této podobě sněhová vločka hravě přinese vánoční atmosféru do vašeho domu, při výrobě se můžete náležitě vyřádit. V tomto případě je možné zapojit i děti – skládat, lepit a dekorovat bude perfektní zábavou pro celou rodinu. O to větším potěšením je, že váš stromeček zazáří ozdobami, které byly vyrobené se vší láskou.

1

Budete potřebovat papír, lepidlo, nůžky, tenkou stuhu a korálek s větším otvorem.

2

Nejprve vykrojte z papíru plochou sněhovou vločku (můžete použít šablonu, nebo klasický způsob – čtverec papíru přeložte tak, aby z něj vznikl trojúhelník. Poté ho stejným způsobem přeložte ještě dvakrát a vnější roh odstřihněte. Vzor určíte vykrojením různých dírek po stranách trojúhelníku)

3

Pokud jste použili šablonu, sněhovou vločku přeložte vždy v polovině 4x – takto se vám vločka rozdělí na 8 částí. V případě druhého způsobu tento krok můžete přeskočit.

4

Narovnejte 2 hrany dovnitř jako to je ukázáno na této fotografii.

5

Při složení vločky vám vznikne jakýsi trojúhelník. Takových dílků potřebujeme celkově 4. Vyrobte jednu plochou vločku navíc – pro maskování stuhy budeme potřebovat ještě 2 „čtvrtinky“.

6

Dílky, složené do trojúhelníku přilepte k sobě. Nechte lepidlo vyschnout.

7

Celou konstrukci prozatím nerozkládejte. Stuhu můžete přilepit teď z vnějších stran trojúhelníků (při „rozevření“ se tak stuha schová dovnitř vločky), nebo pootevřete okrajové dílky a stuhu přilepte z vnitřní strany (po „rozevření“ bude tato strana vidět) – oba způsoby jsou vhodné a nezkazí estetický dojem.

8

Zde je předvedeno přilepení stuhy z vnitřní strany – tedy té, která je po „rozevření“ vločky vidět. Ať použijete jakýkoliv způsob, stuhu ještě přelepte jednou „čtvrtinkou“.

9

Obě stuhy protáhněte korálkem a konce svažte.

10

Takto vypadá vločka ve složeném stavu – po svátcích půjde snadno uklidit a nezabere téměř žádné místo. Takto složenou jí můžete i darovat.

11

Korálek vytáhněte ke koncům stužek a vločku rozevřete. Utáhněte korálkem – a je připravena k zavěšení.

Zdroj/Source