Konečně můžete udělat něco zábavného se starým LCD monitorem, který už nejeden pátek sbírá prach v garáži – vyrobte z něj „špiónský“ monitor! Pro všechny okolo bude vidět pouze bílý monitor, ale ne pro Vás – vy budete mít „kouzelné“ brýle!

A1

Vše, co budete potřebovat jsou nůžky, nůž na papír, ředidlo, vteřinové lepidlo, nepotřebné sluneční brýle, papírové ručníky, šroubovák, a samozřejmě LCD monitor, který není škoda obětovat.

A2

Sundejte plastový rám poté, co odšroubujete všechny šroubky ze zadní strany.

A3 A4 A5

Odřežte polarizační folii. Většina LCD monitorů má 2 folie: polarizační – tu budeme potřebovat pro modifikaci brýlí, a folie proti blesku – tu potřebovat nebudeme. Odřežte je nožem u samého okraje.

Pzn.: Některé monitory nemají folie nalepené, ale pouze přiložené, pokud sundáte ochranné kovové okraje, lehce folii odstraníte bez řezání.

A6

Odstraňte fólii. Nezapomeňte si ponechat polarizační fólii, a zapamatujte si její orientaci.

A7 A8 A9

Poté, co odstraníte folie, pravděpodobně na obrazovce zůstane lepidlo – to odstraňte pomocí ředidla a papírových ručníků.

A10

Pokud namočíte ručníky do ředidla, a necháte je chvíli ležet, odstranění lepidla bude jednodušší. Dávejte si pozor, ředidlo by se nemělo dostat na plastové části monitoru.

A11

Práce s monitorem je u konce. Poté, co jste odstranili lepidlo, můžete smontovat všechny součásti monitoru zpět. Ještě předtím, než vyrobíte speciální brýle, můžete otestovat efekt s polarizační folii:

A12

Pro speciální brýle můžete použít 3D brýle z kina nebo jakékoliv sluneční brýle.

A13

Rozeberte brýle a vyndejte sklíčka.

A14 A15

Pro vytvoření nových „sklíček“ z polarizační folie můžete využít obyčejný nůž na papír, pro přesnější tvar můžete využít skener a vytisknout si šablonu na papíře. Při vyřezávání pamatujte na orientaci polarizační folie.

A16 A17

Slepte brýle pomocí vteřinového lepidla do původní podoby.

A18 A19

Hotovo! Můžete si užívat svůj špiónský monitor.

A20

 

Zdroj