Už vás nebaví spát v nudných hotelech, které jsou plné šedi a fádních barev? Kde na vás hned za vstupními dveřmi čeká znuděný obličej recepčních? Hotel Vincci Bit ve španělské Barceloně vypadá zvenku jako běžný hotel, ale uvnitř se ocitnete jako v nějaké multižánrové umělecké galerii. Každá noc, kterou zde strávíte, bude jedním velkým zážitkem a vám se už nebude chtít odejít. Deset pater hotelu Bit totiž vyzdobilo deset umělců.

Mnoho návštěvníků potvrdilo, že po příjezdu netušili, zda se ocitli v hotelu nebo v nějaké galerii. Množství uměleckých děl, které tvoří interiér, se vás jakoby snaží přesvědčit, že se nacházíte uprostřed umělcova plátna. První dojem je zajisté dechberoucí. Instalace a výtvarné umění jsou od soudobých umělců z celého světa. A podle očekávání se výběr umělců podařil skvěle. Tady se rozhodně nudit nebudete. A co se týče vybavení, tak s tím si starost dělat opravdu nemusíte.

Hotel Vincci Bit ale není výjimečný jen kvůli skvělému výběru nábytku nebo uměleckýmu interiéru. Každé z jeho deseti pater je totiž uspořádáno absolutně jiným způsobem. Každé patro má svůj styl. Každý z uměleců, kterými jsou Aleix Gardó, Vasco Mouraro, Matt Moore, Lorenzo Petrantoni, Alex Trochut nebo Yoshi Sislay a další, dostal na starost jedno patro k přetvoření. Vznikl tak doposud jediný hotel, kde ke změně prostředí stačí návštěvníkovi stisknout další tlačítko ve výtahu. A věřte, že jak navštívíte první patro, budete chtít vidět i ostatních devět, protože nakonec i vás ovládne zvědavost.

„Připravil jsem pro vás pár fotek z prostředí interiéru a video s příjemnou hudbou jako doprovod.“

01 02 06 07 0314 09 4878553_70_z 13 10 12 05 11 04

Nyní jistě v duchu přemítáte nad cenou noci strávené v tomto hotelu. Já tedy, pravda, přehled o hotelech nemám, ale zde se ceny pohybují cca od 70 eur (cca 1800 kč) na noc, což mi přijde jako rozumná cena.