Černá zvířata nejsou moc častá a tento černý kohout je přímo rarita – dokonce se mu říká i „Lamborghini mezi drůbeží„. Jedná se o plemeno Ayam Cemani (v češtině cemanská slepice), pochází z ostrova Jáva v Indonésii a černé má nejen peří, nohy a drápy, ale i maso, orgány a dokonce i kosti. A krásná černá pírka mají odlesky do zelené a fialové barvy.

Možná si kladete otázku, zda snáší i černá vejce? Samičky vejce samozřejmě taky snáší, ale mají klasickou bílou barvu s růžovým nádechem.Netradiční zbarvení je dané genetickou mutací zvanou fibromelanóza, která už v raných fázích vývoje kuřete postihuje pigmentové buňky. Ty produkují až 10x větší množství melaninu, které se ukládá i do vnitřních tkání.

Cemanské slepice mají znaky bojových plemen, hrdý výraz, dlouhé běháky a dobré osvalení.

goth-black-chicken-ayam-cemani-16goth-black-chicken-ayam-cemani-3 cemani prayam-cemani-cemani-chick-macro-012 goth-black-chicken-ayam-cemani-13goth-black-chicken-ayam-cemani-15cmn swb egggoth-black-chicken-ayam-cemani-21goth-black-chicken-ayam-cemani-20goth-black-chicken-ayam-cemani-14goth-black-chicken-ayam-cemani-18A když už tu máme černého kohouta, tak proč se nepodívat rovnou i na článek o bílé kočce zde – Viděli jste už tyhle krásné modré očičí koči?