Zajímá vás, co obědvají školáci po celém světě?

ANGLIE
Dva obědy na základní škole v Londýně. Napravo těstoviny s čerstvou brokolicí, plátky chleba a sezónní ovoce. Nalevo zeleninové chili s rýží a brokolicí, dezert a banán.
školní oběd Anglie

ARGENTINA
Masový koláč, milanesa (maso pokryté vajíčkem a chlebem) a brambory ve škole v Buenos Aires. Většina dětí v Argentině obědvá teplý domácí oběd předtím, než jdou do veřejné školy. Vyučování mají totiž rozděleno na čtyři hodiny ráno a čtyři hodiny odpoledne.


školní oběd Argentina

EKVÁDOR
Oběd přinesený z domova obsahuje šunkový sendvič se sýrem, rajčetem a salátem, nutri drink a jablko.


školní oběd Ekvádor

FRANCIE
Škola v městě Lambersart nabízí k obědu rýži s lososem, ratatouille (tradiční francouzský zeleninový pokrm, pozn. red.), chléb, zeleninový salát, pomeranč a koblihu.


školní oběd Francie

INDIE
Baani, pětiletá žačka, jí oběd od maminky. Obsahuje indický chléb, jídlo z tuřínu a mango.


školní oběd Indie

INDONÉSIE
Sri pracuje jako výpomoc v domácnosti a na fotografii ukazuje oběd, který připravila potomkovi svých zaměstnavatelů, který navštěvuje školu v Jakartě. Obsahuje rýži, polévku z masových koulí, tofu a zeleninu.
školní oběd Indonésie

KUBA
Milagro Ramos, student školy v Old Havaně na Kubě, má k obědu kuřecí krokety, batáty, smažený banán s rýží a polévku ze žlutého hrášku.


školní oběd Kuba

MALI
Mamadou Diagana ukazuje svůj skromný oběd: smažené koblihy, které si do školy nese z domova.


školní oběd Mali

PÁKISTÁN
Většina pákistánských školáků obědvá jídlo donesené z domova. Ředitel se snaží přesvědčit rodiče, aby svým dětem vařili zdravá jídla.


školní oběd Pakistan

SINGAPUR
Školní kuchařky se snaží, aby děti jedly zdravě. Zdravé svačinky se sestávají z ovoce, domácího chleba, fazolí, polévky nebo ječmene a jsou podávány mezi hlavními jídly.


školní oběd Singapur

ŠPANĚLSKO
Školka v El Caminet del Besos  podává zeleninovou polévku, smažená telecí prsa, salát, chléb, pomeranč nebo banán a vodu.


školní oběd Španělsko

USA – WASHINGTON
Zdravý oběd je v americké škole ve Washingtonu sestaven ze zeleninového mixu, sýrového sendviče a jablečné omáčky.


školní oběd Washington

Zdroj