Roberto Migotto je velikým fanouškem světlých barev – jeho práce se vyznačují obrovským množstvím odstínů od sněhobílé do světle béžové s nepříliš velkými dřevěnými dekoracemi. Roberto si myslí, že „barvy“, stejně jako přebytečné množství dekoru jenom ruší. Ne každý by ale s ním souhlasil.

F1

Tentokrát ale Migottu měl štěstí – zákazník byl ještě mnohem radikálnější, než sám designer. Žádné prvky šedé, béžové, či jiných barev, jen a pouze sněhově bílá. Roberto měl nesmírnou radost – konečně mohl vytvořit „dokonalý“ interiér bez rušivých barevných prvků. „Bílá obsahuje všechny ostatní barvy, které si jen umíme představit, proto nic dalšího nebylo potřeba“

F2

Sotva dvacetiletý zákazník dostal tento byt od rodičů jako dárek. Zabydlet se tu ale nechystal, chtěl využít prostorů výhradně pro své koníčky: hudba, hry, kino, a v neposlední řadě večírky. Vymyslel také příhodné jméno pro toto místo: Studio Rock, Love & Peace.

F3

Kompletně bílý byt byl téměř jediným konkrétním požadavkem, co se stylu týče. Mladému muzikantovi záleželo především na tom, aby v bytě byla potřebná technika a vše pro zábavu.

F4

Aby byt odpovídal myšlence studia, Migottu zbavil prostor téměř všech zdí, oddělené zůstaly pouze ložnice a toaleta. Největší část prostoru (95 м²) zůstala jednotná pro obývací pokoj, kuchyň, bar a koupelnu – ta je částečně oddělená a „schovaná“ před pohledy zvídavých hostů. V celém prostoru podlahu tvoří desky Crystal Thassos, vyrobené z mramorové a porcelánové drti, v koupelně to jsou dřevěné parkety.

F5

Aby se designer vyhnul nejednotným odstínům bílé, všechen nábytek navrhoval osobně a ten byl vyroben na zakázku, vše, co se nepodařilo najít v bílé barvě, bylo nemilosrdně přebarveno.

F6

Absence zářivých barev se v tomto prostoru kompenzuje různorodými povrchy.  Kromě bílého laku a barvy designer použil dostatek skla a zrcadel, naplňujících místnost jasem, který připomíná příbytek ledové královny. Klid a vyrovnanost v tomto bytě jsou klamné – jak říká zákazník, bílá barva je velice „hlučná“ – je to ale právě to, co chtěl. Říká, že si užívá každou minutu, kterou v tomto bytě stráví.

F7