Zatímco někteří se cizí jazyk naučí levou zadní, pro jiné lidi je učení se cizí řeči noční můrou. Řešením jim může být naprosto revoluční technologická vymoženost, se kterou nově přišla společnost Waverly Labs.Jejich výrobek nazvaný Pilot Translation Kit může už navždy prolomit jazykovou bariéru. Zdlouhavé listování v cizojazyčných slovnících se díky tomuto sluchátku může stát minulostí.

Technologie v reálném čase překládá daný jazyk, který si předem zvolíte prostřednictvím aplikace ve smartphonu. Na výběr je zatím jen francouzština, španělština, italština, portugalština a angličtina. Cena sluchátka je momentálně 249 euro.

A jak nápad vlastně vznikl? Tvůrce technologie se údajně potkal s dívkou mluvící francouzsky a nemohl se s ní dorozumět. Rázem byl nápad na světě.

Budou si muset tlumočníci hledat nové zaměstnání?

Did you know that downloading new language packs will be FREE of charge for all our early backers? This means that if you purchase Pilot for the romance languages today, you not only receive the kit at a discounted rate, but you will NEVER have to pay to add new languages. *This is the special treatment we give to our early backer’s community!* Pilot will ship next May 2017 and it’s not too late to help us build a world without language barriers and become an early backer today, here: https://www.indiegogo.com/projects/meet-the-pilot-smart-earpiece-language-translator-headphones-travel — #waverlylabs #waverlylabsinc #waverlylabspilot #tech #startup #crowfunding #innovation #translation #xl8 #travels #culture #language #english #french #italian #spanish #portuguese

Fotka zveřejněná uživatelem Waverly Labs (@waverlylabsinc),