Tato úchvatná díla nejsou fotografie, ale neobyčejně realistické kresby a malby brazilského umělce Fabiana Millaniho. Je taková dokonalost v rámci malby vůbec možná? Budete se divit, ale ano…

Fabiano Millani se narodil v roce 1981 v São Paulo v Brazílii. Svou kariéru zahájil celkem brzy v roce 1997, ve stejnou dobu, kdy absolvoval svůj první kurz kresby, který určil jeho realistický směr tvorby.

dokonalý obraz dívky

dokonalý obraz dívky

Millani se účastnil mnoha uměleckých soutěží. V roce 2003 vyhrál třetí místo v soutěži s názvem Descobrindo Talentos s prací O Executivo. O rok později se zase účastnil soutěže „80 anos da Coluna Prestes“ s obrazem „Cartas vermelhas“, kde obsadil druhé místo. První velký úspěch ale přišel v roce 2006 v Brazílii, kde za své úžasné umělecké dílo vyhrál v malířské soutěži první místo. V následujících letech pak vyhrál ještě mnohokrát. Je vyhledávaným a populárním umělcem nejen v Brazílii.

Zde můžete vidět umělce přímo v akci, při malbě hyperrealistického oka. Je až neuvěřitelné, jak jednoduše to vypadá, ale snadné to opravdu není…

Umělec si brzy po prvních úspěších své kariéry zařídil vlastní ateliér, kde tvoří svá dokonalá díla a kde také vyučuje kresbu a malbu.

hyperrealistická kresba automobilu

hyperrealistická kresba automobilu

Jesus Cristo

Jesus Cristoúžasná realistická kresba muže a malba kocoura

úžasná realistická kresba muže a malba kocoura

Některé Millaniho nedávné úspěchy byli například první místo v Dessiner WordPress – národní soutěži realistických kreseb, s prací „Carona AO realismo“ a akademické a kulturní uznání, když dva z jeho obrazů byly publikovány v knize Bienal Cristal de Talentos, která byla podporovaná Mezinárodním knižním bienále v São Paulo v roce 2010. O rok později, v roce 2011 Millani opět získal 1. místo v Dessiner WordPress národní soutěži za realistickou kresbu s názvem „Resiliência“. Svá díla prezentoval také v ročním kalendáři ACRILEX.

Malá dívka

Malá dívka

Fabiano Millani u rozpracovaného obrazu

Fabiano Millani u rozpracovaného obrazu

hyperrealistická kresba skupiny Beatles

hyperrealistická kresba skupiny Beatles

Matka - olej na plátně

Matka – olej na plátně

Otec - olej na plátně, dokončování obrazu

Otec – olej na plátně, dokončování obrazuUložit

Uložit