Když přijde na nábytek, obvykle v obchodě uvidíte obyčejné kousky, u nichž se budete pravděpodobně koukat hlavně na cenu a materiál. Pokud ale chcete nějakým způsobem vyčnívat i ve svém domově, jsou tu nápadití designéři, kteří nehledí jen na praktičnost, ale i na unikátní styl. Podívejte se s námi na pár opravdu zajímavých kousků.

Molekuly na sezení nebo ležení

Feel_Seating_Deluxe_Animi_Causa_2

 

Největší výhodou tzv. „Seating deluxe“od designérky Animi Causy je jednoznačně to, že se tvarem přizpůsobí vašemu tělu a dá se na něm hovět přesně tak, jak je vám to pohodlné. S opěradlem nebo bez…

Unikátní polička na knihy

Metamorphosis_Bookshelf_Sebastian_Errazuriz_4

 

Sebastian Errazuriz vymyslel něco pro milovníky knih a fantazie – sám se nechal inspirovat svým dětstvím, kdy si na silnou větev oblíbeného stromu věšel hračky. Výsledkem je tato knihovnička „Metamorfóza“.

Bambusový stolek

Pixel_Table_Studio_Intussen_4

 

Společnost Studio Intussen je známá pro své multifunkční výrobky. Bambusový stolek je jedním z nich. A nemusí vypadat nutně tak jako na obrázku! Všechno je na vás a na tom, které bambusové krychle vysunete a jak.

Praktické křeslo

Openbook_Armchair_Studio_Tilt_2

 

Britská společnost Tilt přišla s křeslem nazvaným „Otevřená kniha“, které zároveň poslouží jako polička na knihy, nebo věšák na časopisy.

Budovací police

Jebiga_Build_Shelving_Modular_Movisi

 

Značka Movisi využila rostoucí popularity multifunkčních polic a přišla s nápadem tohoto originálního kusu, jehož tvar se vám opět přizpůsobí. Police se dají spojit na výšku, na šířku nebo do jiného libovolného tvaru.

Křeslo pro váš klid

HUSH_Cocoon_Armchair_Freyja_Sewell_2

 

Křeslo od Freyi Sewell, výstižně nazvané „Ticho“,  je nábytek určený výhradně k odpočinku.

Sprchová hlavice ve tvaru mraku

Nube_Shower_head_Chuan_Tey_6

 

Chuan Tey přišel s opravdu hravým a nápaditým kouskem, který má navíc po stranách světla.

Skřín Obývací krychle

115_black-box-03

 

Pokud máte rádi všechno při jednom, jste minimalisté, anebo máte jednoduše malý byt a jste rádi za každý ušetřený prostor – tento nábytek je přesně pro vás. Obývací krychle od illDesigns slouží jako postel, otevírací šatník, úložný prostor na boty, knihy, televizi a další věci.

Pohovka SupaDupa

SUPADUPA_SOFA_4

 

Nebylo by skvělé mít doma nábytek, který dobře vypadá a ještě se jmenuje SupaDupa? Gauč od Alexandera Lotersztaina si navíc opět můžete přizpůsobit vašim potřebám – a udělat z něj rohovou pohovku nebo jen veliké lehátko bez opěradel.

Konferenční stolek jako létající koberec

FLYING_CARPET_COFFEE_TABLE_07-690x410

 

Tento hravý stolek, který vás přijde přibližně na 50 tisíc korun, je nápadem designéra Christophera Duffyho. Ten se nechal inspirovat známou pohádkou o Aladinovi.

Dřevěná police na knihy

CHUCK_FLEXIBLE_WOODEN_BOOKSHELF_006

A opět něco pro milovníky knih – tentokrát je to pružná police ze dřeva od společnosti Hafriko.

Zdroj