Keramická umělkyně Charlotte Mary Pack vyrostla na farmě a strávila celé své mládí cestováním po jižní a východní Africe. Díky této zkušenosti si vštípila trvalou náklonnost k životnímu prostředí, a proto není divu, že ji i zakomponovala do své práce. Její barevné výtvory z hlíny zdobí ručně vytvořený živočich. I když je každý kus keramiky jedinečný, přece má něco společného – populace ztvárněných živočišných druhů rychle klesá a mizí z naší planety.Kolekci s názvem No Time for Tea čerpá z červeného seznamu ohrožených druhů IUCN. Každá spodní strana výtvoru nese název vytvořeného zvířete, jeho „status“ ve volné přírodě: zda je buď kriticky ohrožený, ohrožený nebo zranitelný. Což člověku poskytuje příležitost, aby mohl dané zvíře dále zkoumat a zjistit, proč ohrožený.  Nádoby jsou prý záměrně vyráběny v malém měřítku, aby byly cenově dostupné. I když se i tak pohybují od 73 – 210 liber, záleží pouze na tom, zda chcete podporovat malé černé klokánky nebo například nosorožce. Samozřejmě se počítá se sběratelskou činností. Každých 15% z prodeje tvoří příspěvek pro dané zvíře v přírodě přes Wildlife Conservation Charity (podle výběru Charlotte). Katalog můžete najít zde.

Na další informace se můžete podívat na oficiální stránky, TwitterFacebook nebo Instagram. Jaký kus se vám líbí nejvíce?

charlottemaryparker2 charlottemaryparker3 charlottemaryparker4 charlottemaryparker5 charlottemaryparker6 charlottemaryparker7 charlottemaryparker8 charlottemaryparker9 charlottemaryparker10 charlottemaryparker11 charlottemaryparker12 charlottemaryparker13 charlottemaryparker14 charlottemaryparker15