Nelze si nevšimnout rychle se šířícího trendu v relaxaci a účinném boji proti stresu. Omalovánky pro dospělé se podle portálu amazon.com prodávají tak rychle, že obchodníci jen stěží stíhají doplňovat zásoby.

Snad každý z nás v dětství vymaloval větší či menší množství obrázků, které se pod našima rukama měnily z černobílých obrysů v krásně barevné dílo plné fantazie a kreativity.

Na omalovánkách je krásné to, že i člověk bez výtvarného nadání je schopný vytvořit jedinečný obraz. V současné době probíhá několik studií o tom, jak na nás tato činnost působí. Kromě nesporného relaxačního účinku, uvolnění a celkového psychického odpočinku, rozvíjí i naši kreativitu a schopnost se soustředit.

V poslední době není problém si omalovánky koupit v jakémkoliv knihkupectví, na internetu, či v moderním pojetí si lze stáhnout i aplikaci pro chytré telefony – ovšem tady už si tím správným terapeutickým účinkem nejsem tak jistá.

Jednotlivé obrázky, někdy i celé knížky, není problém vytisknout také zdarma na internetu. Pokud tedy hledáte rychlou antistresovou terapii, či jen uvolnění po náročném dni, stačí oprášit pastelky a uvidíte, zda se dostaví stejný pozitivní efekt jako u více než 80% zkoumaných „kreslířů“.