Jakmile padne tma, všude je klid a svět se halí do snů, začínají ožívat úžasné ilustrace a malby rukou francouzského výtvarníka Eroného. Ten rád tvoří právě v noci, když je sám a může se volně vznášet ve svých myšlenkách, které následně zobrazuje na papír, plátno a jiný materiál.

04

palisade-triolo-2006

Jeho tvorba prošla různými fázemi vývoje. Zatímco většina z jeho raného díla ukazuje na realističtější ztvárnění postav a experimentování s geometrickými tvary, tak později se dostal ke kresbě plachých zvířat, introspektivnímu výrazu postav a abstrakci se spoustou linií a komplikovaných póz. Jeho tvorba je ovlivněna brazilskou městskou scénou, která má silné pouto s domorodým uměním, mytologií a přírodou.

bradart3

mf2

01

Postavy, které ztvárňuje, jsou klidní introverti plni detailů – čar, vzorů a textur. Jejich těla jsou stylizovaná s opravdu dlouhýma rukama i nohama. Díky těmto prvkům je jeho dílo nezaměnitelné. Ilustrované postavy někdy komunikují s ptáky nebo jsou zobrazováni spolu s jinými přírodními prvky, jako jsou květy a větve atp.

eeeeeeee

Obvykle používá krom kresby i techniku malby akrylem a inkoustem. Hraje si ale i s jinými zajímavými technikami, od koláží po grafiky – linoryt a sítotisk. Maluje na dřevo, látky, starý papír i na nalezené předměty.

n02

bradart1

lpdf02

Eroného dílo je odpovědí na lidské city, postoje a myšlenkové pochody. Když přijde na formulování jeho myšlenky, říká: „Vytvářím situace, které se rodí v mé mysli, potom požádám svůj papír, zda jsou v pořádku a pokud řekne, že ano, pustím se do práce. Pokud však mé záměry zamítne, přemýšlím nad novým nápadem“.

erone01

Eroné se věnuje se ilustracím, malbám, exhibicím, ale také rád fotí. Od roku 2006 aktivně vystavuje na různých místech v celé Francii a v Německu. Jeho dílo je úchvatným příkladem talentu a nadšení a ukazuje světu abstraktní umění figurální tvorby. Jeho kořeny jsou spojeny také s graffity, street art a grafikou. Celou jeho tvorbu můžete shlédnout zde.

dddddddd

00200-copie

29x29imprim02

nnnnnnnnn

pooseur3

souffle2005

verdeezzoomm