Náš věk se dá pojmenovat věkem selfie, protože je dneska dělají všichni – od starých babiček až po nedávno narozené děti. Samozřejmě je hezké dívat se na vlastní fotografii a uvědomit si, že se povedla. Žádné lajky v sociálních sítích ale nestojí za lidský život. Bohužel… lidé na tomto seznamu to nechápali a vyměnili svůj drahocenný život za možnost udělat si cool selfie.

2_011

Rapper Ramon Gonzalez, známý jako Jadiel, dorazil do New Yorku, a rozhodl se projet na motorce. Udělal si za jízdy rychlé selfie. Díky tomu se právě díváte na jeho poslední fotografii, protože za okamžik po jejím pořízení ztratil kontrolu nad motocyklem a havaroval.

2_012

18-letá Kelly Gutierrez zemřela v roce 2014 – při snaze vyfotit se, jak visí na dveřích koupelny. Bohužel ale spadla a udeřila se hlavou o záchodovou mísu, což způsobilo okamžitou smrt.

 

3_02

Sylvia Rachal, 23-letá studentka medicíny z Polska, zemřela po pádu z výšky čtyř metrů, když se snažila vyfotit se na můstku. Přešla přes most Puente de Triana ve Španělsku a zastavila se, aby pořídíla selfie. Bohužel ztratila rovnováhu a spadla z výstupu, na kterém balancovala.

3_03

Ksenii Ignatyeva bylo pouhých 17 let, když byl její život tragicky ukončen. Snažila se vyfotit při lezení na železniční most v Petrohradě. Výsledkem byl pád z desetimetrové výšky. Když padala, pokusila se zachytit o kabel, zasáhl ji ale elektrický proud, což bohužel nepřežila.

3_04

Rodina z Polska (včetně dvou dětí ve věku 5 a 6 let) jela na dovolenou do Portugalska. Pár se rozhodl přelézt přes bezpečnostní plot, aby se dostal až k samotné propasti a ulovil tak idealní selfie. Rodiče ale ztratili rovnováhu a spadli z útesu. Nejsmutnější je na tomto příběhu skutečnost, že se vše odehrálo před očima jejich dětí.

3_06

Mexický teenager Oscar Otero Aguilar se rozhodl udělat si selfie s nabitou pistolí. Přiložil pistoli k hlavě a než se stihl vyfotit, zbraň vystřelila. Když dorazila na místo policie, Oscar byl ještě na živu, ale už nestihli zachránit.

3_07

Courtney Sanford byla právě za volantem, když nahrávala svou fotografii na Facebook. Zrovna aktualizovala svůj status se slovy: „The Happy Song – dělá mi to radost.“ Za okamžik ztratila kontrolu nad vozidlem a narazila do náklaďáku.

3_09

15-letý Edwin zemřel pod koly vlaku nedaleko města Thrissur v Indii. Chlapec se snažil vyfotit se na pozadí blížícího se vlaku, ale náhodou uklouzl na kolejích, upadl a nestihl odskočit.

5_01

Abychom vám úplně nezkazili náladu… Tenhle chlap měl štěstí a přežil, když se fotil na pozadí mohutného tornáda. Nicméně… taková hloupost stejně dokonale ilustruje smysl tohoto článku.