Máte doma prázdná zákoutí a holé zdi? Pak by vás mohly inspirovat tyto nápady, které váš domov hravě rozveselí.

Nápis z látky

Stačí si jednoduše vytvořit (nebo vytisknout) šablony potřebných písmen, obkreslit je na látku a vystřihnout. Místo lepidla použijte kukuřičný škrob smíchaný s vodou, aby omítka zůstala nepoškozená – ohřejte čtyři hrnky vody, mezitím si smíchejte 1/4 hrnku škrobu a 1/2 hrnku studené vody a přidejte do horké vody. Pokud chcete mít nápis opravdu rovně, můžete si vypomoct malířskou páskou.

zed1

3D Umění

Kouzlo spočívá jen ve správně přeloženém barevném papíru. Podrobnější instrukce najdete zde.

zed2

Knihy místo rámečku

Ze starých knih odstraňte listy. Fotografii obtáhněte na vazbu. Poté dané místo vyřízněte, podlepte papírem a na něj nalepte fotografii. Na zeď připevněte pomocí maskovacích pásek.

zed3

Fotografie v rohu místnosti

Vytiskněte si fotografie tak, aby všechny měly stejnou velikost. Poté je už jen na vás, jestli se budete držet tohoto příkladu, nebo si vyhrajete a vymyslíte jiný tvar.

zed4

WASHI pásky jako rámečky

Jednoduše nalepte fotografie na zeď a poté je oblepte washi páskami, které dnes seženete v různých barvách nebo s hravými vzory.

zed6

Dřevěná mozaika

Dřevěné lišty (k sehnání například v Obi) natřete barvou dle libosti. S lepidlem na dřevo poté připevněte na zeď do tvaru, jaký si sami zvolíte.

zed7

Vyšívací obruč

Libovolnou látku našijte nebo nalepte na obruč a pověste dle libosti.

zed8

Kus látky pověšený na zdi

Můžete použít libovolnou látku nebo batikovaný kus bavlněného plátna. Pokud chcete být opravdu originální, našijte jej na kousek větve, kterou zavěsíte pomocí provázků na hřebík.

zed9

Geometrický design

Ze tří stejně dlouhých kusů malířské pásky vytvořte na zdi trojúhelník. Vnitřek poté natřete barvou. Vše ostatní závisí čistě na vaší představivosti.

zed11
Zdroj