Chudoba může být někdy stav mysli, kdy člověk peníze sice má, ale ztratil „životní jiskru“. Podobně jako móda, která vychází zevnitř; člověk nemusí být bohatý a slavný, aby vypadal stylově. Lidé mohou v životě čelit velikým výzvám a ztráta domova je asi ta nejhorší věc, která se bohužel může stát každému. Vytrvalost je klíčem k překonání jakékoli výzvy. Představíme vám dnes lidi bez domova, kteří ač ztratili vše hmotné, nic jim nebránilo v tom, vybírat si, co si vezmou na sebe. Příběh a vizáž některých z nich se stala natolik inspirující, že dále oslovila filmový i módní průmysl a tito bezdomovci se na internetu stali módními ikonami. Podívejte se na 8 nejstylovějších bezdomovců na světě, to nejlepší si samozřejmě schováváme na konec!

Starý pán z New Yorku

Tento starý chlapík z ulic New Yorku si s vámi velice rád popovídá, ovšem pouze v případě, pokud máte čas a dáte mu vstřícně najevo, že vás neobtěžuje. Je velice hrdý na svůj smysl pro styl a ačkoliv byl nucen podstoupit amputaci obou nohou od kolen dolů a dodnes žije na ulici, nepozbyl svůj životní elán.

Zatímco mnozí lidé by se na jeho místě zaměřili na krutou realitu bezdomovectví, při pohledu na jeho posedlost módou a stylem je očividné, že právě jeho vášeň mu dává smysl pro to jít v životě dál a čelit nemilému osudu s jistou grácií a důstojností.

518519014964264960

Slavik, nejmódnější bezdomovec Ukrajiny

Slavikovi je 55 let a žije v ulicích ukrajinského města Lvov. Je sice bezdomovec, ale ne ledajaký – jeho způsob života se liší od ostatních lidí bez domova. Nenosí při sobě skoro žádné zavazadlo, není alkoholik, i když má rád pivo, a je velmi čistotný. Téměř nikdy nenosí stejné oblečení, což je na bezdomovce velice neobvyklé. Kromě každodenní výměny oblečení (někdy i dvakrát za den), si ke každému svému outfitu mění i účes a pravidelně si holí vousy a podpaží. Jeho svérázného stylu oblékání si všiml pouliční fotograf Yurko Dyachyshyn, se Slavikem se spřátelil a nafotil s ním během dvou let sérii sto fotografií, kterou pojmenoval „Slavikova móda“.

„Hlavní věc není neztratit zdraví, ale je nezbytné, aby nic a nikdo nenarušil vnitřní mír člověka,“ cituje Slavíka Dyachyshyn. Jeho projekt byl na internetu natolik úspěšný, že sami čtenáři Slavika označili za nejmódnějšího bezdomovce na světě.

slavik

slavik1

homeless-slavik-street-fashion-photography-yurko-dyachyshyn-11

slavik4

Stylový vagabund z L.A.

Tento tulák z Los Angeles je blízký přítel herce Russela Branda, který byl nedávno oceněn za svůj ušlechtilý čin, kdy vzal skupinu osob bez přístřeší na vydatnou snídani do nejluxusnější kavárny ve městě a poskytl jim jednorázovou pomoc v nouzi ve výši těměř 2.500 dolarů. Russel a jeho kamarád na společných vycházkách rádi nosí stejné doplňky, třeba šálu s leopardím potiskem.

518517666344402944

Mladík z Central Parku

Tento mladý kluk, který tvrdí, že je jeho domovem newyorský Cental Park, sice může tvrdit, že je bezdomovec, ale pokud jde o to vypadat cool a trendy, je tenhle pohledný kučeravý hoch skutečný průbojník. V závislosti na městských darech a odpadkových koších si pravidelně udržuje svůj šatník a kromě svého vášnivého stylu je také oddaný svému psovi – tvrdí totiž, ještě více podtrhuje jeho vzhled. Netroufáme si říct, proč a z jakého důvodu je při svých letech tenhle kluk na ulici, ale i podle jediné fotografie musíme uznat, že má prostě něco do sebe.

518520019986677760

Wendell Magic

Wendell není zrovna bezdomovec, ale svérázný módní návrhář, který uklízí kousky z ulic a vytváří si z nich extravagantní, oku přitažlivé modely vytvářející jeho osobitý styl. Důkladně pročesává jednodolarové obchody a hledá v nich předměty, které lze použít do jeho designérských kousků. Outfit na této fotografii je jeden z jeho  vlastní tvorby, s kloboukem vyrobeným z hedvábných šátků a náhrdelník s golfovými míčky.

wendelll

Někdy aranžuje své modely na sochu Gándhího, blogger na tumblru měl to štěstí jej u práce jednoho úterý zastihnout.

tumblr_mxcjxtgdmw1qggwnvo1_1280

tumblr_m2yglehawR1qggwnvo1_1280 Wendell-No-Your-City-Huck

www

w3

Hipster z New Yorku

Chris strávil několik posledních dekád v ulicích New Yorku, a když byly tyto fotky zveřejněny, mnozí si mysleli, že Chris vlastně bezdomovec není.

Ale on je, ne? Tyto fotografie jsou součástí focení fotografky Julie Chesky a jsou velmi intenzivní a inspirující. Svým způsobem dávají zcela nový význam pojmu „pouliční móda„.

518523447370907648 518523533270319104

hhh

Greg

Seznamte se s Gregem, s dalším chlápkem žijícím v údajně „inspirativních“ ulicích New Yorku. Greg čerpá svoji inspiraci z figurín vystavených ve výlohách po celém městě. Vypadá, že možná má méně než ostatní, ale i z toho mála, co má, vytěžil maximum. Greg je určitě jedním z nejlépe a nejstylověji oblečených lidí bez domova, alespoň na chodnících v New Yorku. Bohužel máme k dispozici jen jeho jednu fotografii, ale není to milý chlapík?

518525234077433856

„Brother Sharp“

Mimořádný životní příběh čínského bezdomovce, který nabyl slávu poté, co jeho fotografie byla zveřejněna na internetu, se stal námětem na celovečerní film. Cheng Guorong (34) se stal nepravděpodobným sex symbolem poté, co byl nucen vést svůj život na ulici, když byl vyhozen z práce a okraden o všechny své úspory. Mladého muže žebrajícího na ulici amatérský fotograf vyfotil v roce 2009. Měl na sobě dlouhý koženkový kabát, barevné útržky látky kolem pasu jako pásek a boty stylu UGG. Se svými dlouhými rozcuchanými vlasy, neudržovanými vousy a vpadlými lícními kostmi je pan Cheng považován za „nejvíce sexy vandráka z Číny“. Na sociální síti Weibo mu uživatelé přidělili přezdívku „Brother Sharp“.

Jeho výrazný vzhled padl do oka fotografovi ve chvíli, kdy kráčel ulicemi města Ningbo (východní Čína). Do města se přestěhoval v roce 1996 za prací, aby finančně podporoval svoji manželku a dvě děti – Cheng se však před rodinou příliš styděl, když přišel o práci a úspory, než aby ji kontaktoval. Jeho příbuzní se domnívali, že je Cheng mrtvý a považovali věc za uzavřenou, dokud neuviděli fotografii na internetu. Cheng se poprvé vrátil domů až po čtrnácti letech, kde mu příbuzní sdělili nemilou zprávu – jeho manželka zemřela i s dětmi při dopravní nehodě. Nedlouho poté, vzhledem k jeho virtuální slávě, dostal tento plachý a uzavřený muž nabídku hrát v reklamě a poté vystoupit jako model na molu. Jeho věrní fanoušci společně vybrali 100.000 jenů a vytvořili mu účet, aby se vydal na novou životní cestu. Dnes je jeho mimořádný příběh zvěčněn na velkém plátně. Čínský producent Deng Jianguo natočil film podle knihy, kterou napsal jeho bratranec.

Fotograf, který zachytil tento snímek, tvrdí, že když je člověk tichý poutník, který moc nemluví, zdá se, že nechává svůj smysl pro styl mluvit za sebe. Pan Cheng se stal inspirací pro oděvní linii pojmenovanou „venkovsky chic“. Módní dům Dolce & Gabanna uvedl na molo kolekci významně inspirovanou Chengovým outfitem z fotografie.

SONY DSC

kon