Horké sluneční dny nabízejí množství způsobů venkovní zábavy, a jednou z možností jsou různé kolektivní hry. Mnohé z nich je jednoduché vyrobit vlastníma rukama, a tak můžete zabavit děti i dospělé během již standardních „grilovaček“. Tyto hry se budou skvěle hodit i na oslavy dětských narozenin.Závod s kelímky

Nápad je prostý, ale přesto slibuje účastníkům hodně zábavy – vše, co potřebujete, jsou plastové kelímky, provázek, a vodní pistole. Vedle sebe natáhněte několik provázků, s předem zavěšenými kelímky. Účastníci pomocí vodní pistole musí „dotlačit“ kelímek od jednoho konce šňůry k druhému. Vyhrává ten, kdo to zvládne nejrychleji. Hra se hodí pro 2 i více lidí.

Vodní vybíjená

Název mluví sám za sebe: v klasické vybíjené nahraďte míč balónkem, naplněným vodou.

„Šipky“ se štaflemi

Obdobou hospodských „šipek“ se může stát jednoduchá hra – stačí na štaflích označit body a snažit se balónkem s vodou trefit do příslušné mezery.

Chytání skleněných kuliček

V této hře je třeba vylovit co nejvíce skleněných kuliček pomocí nohou během jedné minuty.

Twister na trávě

Samozřejmě, že můžete jen vytáhnout klasický twister ven, a hrát si na čerstvém vzduchu. Tento handmade twister si ale můžete upravit i velikostně pro větší partu lidí. Barevná kolečka stačí nastříkat pomocí barvy ve spreji.

Scrabble na trávě

Vaše oblíbená hra může být v i ve velké venkovní verzi, pokud si písmena vyrobíte ze starého kartónu. Tato aktivita tak bude přínosem nejen pro rozum, ale i pro tělo.

Závody na dekách

Pro tuto hru můžete využít staré deky nebo prostěradla (či jakékoliv hadry). Soutěží týmy ze dvou hráčů, z nichž jeden sedí na dece, a druhý svého parťáka „veze“. Vyhrává ten, kdo první dorazí do cíle.

Boj s balónky

Hráči si musí uvázat jeden balónek ke každé noze, a snažit se prasknout balónky protihráčů nohou. Vyhrává ten, kdo zůstane jako poslední s alespoň jedním neprasknutým balónkem.

H8