Narodit se jako albín v Tanzánii je zřejmě jedna z těch nejhorších možností. V této zemí jsou jejích části těla dražší než zlato. Zatímco průměrná měsíční mzda činí 40 dolarů, jedna končetina albína stojí až 75000. Části těl albínů jsou zde používány v šamanských rituálech při výrobě lektvarů, které mají údajně přinášet štěstí. Často útočníci jsou rodinnými příslušníky a tak tito lidé se nemůžou nikde cítit v bezpečí. Fotograf Eric Lafforgue se vydal do ubytovny, kterou řídí charitativní organizace Under the Same Sun. V této budově žijí albíni, kteří byli napadeni nebo se bojí o svůj život. Dle statistiky od roku 2000 bylo usmrceno 76 albínů, skutečnost je ale jiná. Není vyloučeno, že zavražděných kvůli prodeji částí těl jich byly usmrceny stovky. Přeživší napadení vycházejí z centra ven pouze s ochrankou.

"MANDATORY

Jedenáctiletému Mwigulu Matonange usekli ruku. Říká, že jeho ruku zabalili do špinavých hadrů a zmizeli v křoví.


Kulwa Lusana, 17 let, usekli ji ruce v roce 2001. Během napadení poznala zločince – byl to její strejda. „Nic jsem necítila, když mi usekávali ruce, ale když odešli, bolest začala být tak silná, že jsem nekontrolovaně křičela“, říká Kulwa.


Emmanuel Festo, 14 let, přežil brutální napadení v roce 2007. Útočníci mu usekli ruku u ramene, a také několik prstů.

Mariam, 32 let, je pro žijící v centru pro ochranu albínů pro děti druhou matkou. Sama přežila napadení v roce 2008, při kterém přišla o obě ruce a nenarozené dítě. 


Adam Robert, 14 let, přišel o několik prstů. Adam řekl policii, že ho napadl vlastní otec spolu se starším bratrem, nevlastní matkou a další ženou. Sousedé potvrdili jeho slova a útočníci byli  zatčeni. „Už se nikdy nevrátím domů ke své rodině“, říká Adam.