Nejen milovníci selfie a instagramu ocení jednoduché, ale efektivní aplikace na úpravu fotografií. Svým snímkům tak můžete přidat osobitý nádech i je „vylepšit“ nějakým nadpisem. Většina aplikací nabízí možnost základních úprav a mimo to množství filtrů, rámečků a dalších „vylepšováků“. Všechny jsou dostupné zdarma, některé v plných, jiné odlehčených verzích. A i v případě, že vám nabízené bezplatné funkce nebudou stačit, plnou aplikaci zakoupíte „za hubičku“.

Pixlr Express

Pixlr Express (ke stažení: Android/iOS) V této aplikaci najdete přes 100 efektů, rámečky, možnost oříznutí/otočení/zmenšení fotografie, funkce automatického vylepšení snímku, odstranění rudých očí a bělení zubů. Funkce se také neustále doplňují.

Snapseed

Snapseed vám poskytne možnost pohodlně, jednoduše a rychle provést základní úpravy: mimo jiné korekce jasu a kontrastu  na vybraných částech snímku, jejíchž průměr si můžete nastavit dle libosti. (ke stažení: Android/iOS)

Pix: Pixel Mixer

Pix: Pixel Mixer (ke stažení: Android/iOS) Jednoduchá a kvalitní aplikace, kterou znají a mají rádi mnozí z nás. Radost udělá asi 30 filtry a přibližně stejným počtem efektů a rámečků.

PicsArt Photo Studio

PicsArt Photo Studio (ke stažení: Android/iOS) Tato aplikace nabízí možnost koláží, úpravy barevnosti snímků, přidání textu, odstranění rudých očí, přidání textu a mnoho dalšího 🙂 Krom toho zde můžete kreslit vlastní obrázky.

Pixlromatic

Pixlromatic (ke stažení: Android) Tato aplikace vás příjemně překvapí rychlou a jednoduchou prací, najdete tu množství nestandardních filtrů a jiných funkcí. Její rozšířenou verzi koupíte za pouhý dolar.

Muzy

Muzy (ke stažení: Android/iOS) Jednoduchá aplikace vám umožní vytváření koláží, přidat různé rámečky i text. Zde si můžete celkem pohrát s každou fotografií 🙂

Phonto — Text on images

Phonto — Text on images (ke stažení: Android/iOS) V této aplikaci snadno vytvoříte jakýkoliv nadpis. K dispozici je množství typů písma a různých nastavení.