Slova mohou mít obrovský účinek. Když některá slyšíte často, začnete jim věřit – nehledě na to, jestli jsou pravdivá nebo ne. Tomu rozumí ilustrátorka z Polska Katarzyna Babis, která svými plakáty poukazuje na problém ohledně různých stereotypů. Snažila se upozornit především na velice citlivá témata jako domácí násilí nebo deprese.


[adrotate banner=“9″]


„Nebuď taková holka!“ – „Holka“ není urážka. A muži jsou také rodiči. Muži jsou všestrannými bytostmi, ne zodpovědnosti zbavený nádor kolem přirození. Podpořme muže, kteří berou otcovství vážně.

Sans titre 1

„Ta šála je tak gay!“ – Gay není urážka. Oblečení je záležitostí osobního vkusu. Smysl pro módu automaticky nesouvisí se sexuální orientací.

Sans titre 2

„Nebuď takový loser!“ – Muži také mohou být obětí domácího násilí nebo znásilnění. Prosba o pomoc není znak slabosti, ale odvahy.

Sans titre 3

„Seber se!“ „Jdi do práce a ta deprese bude pryč.“ – Deprese není záležitostí nálady. Není výsledkem nudy, lhostejnosti, nebo nedostatkem motivace. Deprese je nemoc, která narušuje způsob, jakým mozek funguje. Může ovlivnit kohokoli a vyžaduje léčbu specialisty.

Sans titre 4

„ONA je anorektička? Nevypadá tak..“ – Anorexie není určitý tvar těla. Nikdy nepodceňujte poruchy příjmu potravy, ani obezitu. Anorexie je mentální porucha, hladovění je pouze její důsledek, ne samotná nemoc. Pokud anorexie vede k podváze, mnohdy je už na léčbu pozdě. Myslete na ostatní symptomy, poznejte ji včas a můžete zachránit životy.

Sans titre 5

„JI někdo znásilnil?! S tím ksichtem… by měla být ráda.“ – Znásilnění není kompliment. Dělání si legrace ze znásilnění může vést ke zmenšení viny násilníka a obviňování oběti. Nepomáhejte násilníkům opakováním stereotypů, které negativně ovlivňují oběti.

Sans titre 6

Zdroj


[adrotate banner=“9″]