Ne každý se dá koupit a pro mnohé je domov více než peníze. Pokud však odmítnete i několikanásobně vyšší obnos, než je hodnota nemovitosti, tak vás možná čeká to, co tyto majitele.

1. Dům ve Washingtonu obklopený kancelářemi

a99288_nail-house_1-washington

Bývalý majitel tohoto příbytku se jistě chytá za hlavu. Před několika lety chtěli developeři v těchto místech vybudovat kanceláře, on ho však odmítl i po několika lukrativních nabídkách  prodat. Kanceláře nakonec byly postaveny kolem jeho pozemku.

Majitel ho tedy chtěl následně využít jako pizzerii pro nově příchozí zaměstnance kanceláří. Místo toho mu ale banka pohrozila kvůli dluhům a nakonec musel dům prodat za 750 tišíc dolarů.

 

2. Číňan, který po odmítnutí prodeje svého domu skončil v díře

a99288_nail-house_2

Na první pohled vypadá tento dům jako po explozi. V roce 2012 se pan Yang nedohodl ani po dvouletém jednání s úřady o kompenzaci a přestěhování ze svého obydlí, a tak byl odstřižen od elektřiny a vody. Pro vodu tak musí chodit ke kilometr vzdálené řece a svítí svíčkami.

3. Místo parku mají kolem domu dálnici

a99288_nail-house_3-lane

V roce 2015 museli postavit dálnici kolem dvou bytových jednotek, a to kvůli obyvatelům, kteří se odmítli přestěhovat. Dálnice se tak musí domům, které se nachází ve městě Yongja v Číně, vyhýbat. V tomto případě nebylo ani vyplaceno řádné odstupné, aby se mohli přestěhovat někam jinam.

4. Dům, který je obklopen obchodním centrem.

a99288_nail-house_4-up

V americkém městě Ballard bylo vystavěno velké nákupní centrum. Centrum je zajímavé tím, že ze tří stran obklopuje dům, který jeho majitelka odmítla prodat.

Majitelka Edith svůj dům nechtěla za žádnou cenu prodat. Ve věku 87 let zemřela na rakovinu a nemovitost odkázala svému pečovateli. Obchodní centrum dnes tento dům považuje za svou součást.

Podle některých zdrojů je to právě tento dům, který posloužil studiu Pixar jako inspirace pro animovaný film Up!

 5. Dům, který zabránil vzniku největšího obchodního domu na světě

a99288_nail-house_8-macys

Po dlouhá léta se skrýval za billboardem bez toho, aby byl spatřen. Historické fotografie však odhalují, že se jedná o pětipatrový dům, který před sto lety zabránil vzniku největšího obchodního domu na světě.

V roce 1900 hledala společnost Macy´s lokalitu pro svůj nový obchod. Když ji našla, měla přislíbený i tento „roh“. K jejich nelibosti ho však makléř prodal Robertu Smithovi, v té době za velmi vysokou částku 375 000 dolarů. Chtěl tak zabránit vzniku největšího obchodního centra.

Dnes má tento dům v pronájmu právě společnosti Macy´s a je na něm umístěn billboard obchodního domu.