S příchodem studených dnů bývá občas skoro nemožné opustit vyhřátý prostor pod peřinou a začít nový den. Jsou lidé, kteří mohou klasické budíky naprosto ignorovat a zaspí vše, co se dá. Často ale takoví spáči začnou mít kvůli pozdním příchodům problémy v práci nebo ve škole. Tu je 5 aplikací, které vás prostě donutí vstát včas, ať to stojí, co to stojí.

AlarmMon je v podstatě sbírka jednoduchých her, které se spouští ve vámi určený čas. Budík vás nenechá na pokoji dříve, než úspěšně zvládnete alespoň jeden level. Za úspěšné probuzení vás bude aplikace odměňovat „penězi“, pomocí kterých budete moci objevovat nové levely a postavy.

Shake-it-Alarm dokáže vytáhnout z pelechu i chronické spáče: abyste budík vypnuli, budete muset třást, třít a dokonce foukat na svůj telefon.

Alarmy je asi nejotravnější ze všech budíků, dle recenzí uživatelů dokáže tato aplikace probudit absolutně kohokoli. Smysl tohoto budíku je v tom, že musíte vyfotit před spaním jakékoliv místo v domě (například koupelnu) a ráno přestane zvonit jen tehdy, když vyfotíte stejné místo jako večer. Je to jediný způsob, jak ho vypnout.

Snap Me Up je aplikace, která vás bude budit do doby, než si uděláte ranní selfie. Pouze až se rozpozná váš usmívající se obličej, Snap Me Up dovolí vypnout budík. Těšte se na sérii fotografií, kterým se můžete pořádně zasmát.

AlarmRun je pro ty, koho většinou nevzbudí ani maximálně hlasitý budík, řvoucí na celé okolí: aplikace je založena na tom, že před spaním napíšete nějaký kompromitující fakt o sobě. Ten, pokud se včas neprobudíte, aplikace automaticky publikuje na Facebooku.