Ke svatebním tradicím neodmyslitelně patří i nevěsta v dlouhých bílých šatech doplněných vlečkou a závojem. Nicméně vždy tomu tak nebylo. Například antické nevěsty zůstávaly věrné světlým tónům, zatímco ve středověku, kdy byla svatba spíše politickou záležitostí než romantickou, si ženy oblékaly šaty jasných barev. Bílá přišla na řadu až ve viktoriánském období, kdy se anglická královna Viktorie vzepřela zašlým zvykům a vybrala si sněhobílé šaty s krajkou. Od té doby svatebním šatům dominuje právě bílá barva a někteří lidé dokonce věří tomu, že jiná barva nosí smůlu. Přestože bílá stále představuje jakousi stálici, spousta nevěst říká své ano v nekonvenčních šatech. Koneckonců sto lidí, sto chutí – některé ženy mohou mít pocit, že tradiční šaty tak zcela nevystihují jejich pravé já.

 

Limitovat se klasickým střihem a očekáváním ostatních určitě nemusíte. Hitem loňského roku je například oddělená horní a spodní část šatů, která nabízí decentní zpestření a zároveň nepředstavuje zásadní vychýlení ze zajetých kolejí. U některých nevěst jsou oblíbené i kalhotové kostýmy, které jsou praktické a pohodlné.

sv12

Foto: Winnie Au

sv15

Foto: Winnie Au

Netradičnímu materiálu, vzoru, barvám a střihům dává přednost čím dál více nevěst. Jestli tedy nechcete být za princeznu, rozhodně se nemusíte bát „odlišnosti“. Vždy nejvíce záleží na vkusu nevěsty a na tom, aby se cítila pohodlně a příjemně a užila si naplno svůj velký den.