Kayla Filoon pracuje jako dobrovolnice v psím útulku v USA ve Filadelfii a ve svém volném čase venčí pejsky. Jednoho dne se k nim dostal Russ – 4letý pitbul, který se k nim zatoulal. Byl zbitý, chyběla mu srst na ocasu a uších a byl velmi hubený.Přesto v kotci za mříží tiše seděl. Když ho šla za nějakou dobu zkontrolovat, seděl opět tiše na stejném místě, zatímco ostatní psi v dalších kotcích štěkali a skákali.

hugging-adopted-pitbull-russ-1

Kayla vzala Russe vyvenčit, ale trvalo jí prý asi jen 5 minut, než se do něj zamilovala. Byl hned mazlivý a vůbec neštěkal na ostatní psy.

hugging-adopted-pitbull-russ-3

Navíc Russ znal základní povely, jako je „sedni“, „lehni“ a „stůj“. O to víc je divné, že se vyskytl v útulku – a ještě v takovém stavu. Kayla tedy vyřídila adopční papíry a Russa si odvezla domu.

hugging-adopted-pitbull-russ-4hugging-adopted-pitbull-russ-6I Russ si Kalyu velmi rychle oblíbil a chtěl jí být stále na blízku.

hugging-adopted-pitbull-russ-9hugging-adopted-pitbull-russ-17Jednoho dne seděla v křesle s notebookem a zpracovávala domácí úkoly do školy. I přesto, že tam byla celá sedačka volná a na zemi byl psí pelíšek, Russ vyskočil do křesla za Kaylou a nechtěl být nikde jinde. Opravdu to vypadá, jako by Kaylu objímal.

hugging-adopted-pitbull-russ-10

Tuto láskyplnou fotografii (pod textem) zachytila Keylina teta Jamie Holt a vyvěsila ji na Facebook s textem“

A TOTO je přesně důvod, proč by lidé měli adoptovat zvíře!!! Moje neteř a její nově adoptovaný pes z útulku ACCT Philly, kterého si vzala před méně než 2 týdny. Tohle je vděčnost. Neexistují slova, která by skutečně popsala něhu na této fotografii.

❤️ Zachraň život – Adoptuj/ podpoř útulek ještě dnes!“ ❤️

hugging-adopted-pitbull-russ-16

Poté se strhla lavina nadšených reakcí, kdy přes 60 000 lidí fotku lajkovalo, komentovalo či sdílelo. Mnoho lidí i přidávalo láskyplné fotografie svých adoptovaných psů – a Kayla doufá, že i mnoho lidí se nechalo inspirovat a také si nějakého pejska z útulku vezme. Russ je prý ten nejvděčnější pes, jakého viděla.

hugging-adopted-pitbull-russ-11hugging-adopted-pitbull-russ-12hugging-adopted-pitbull-russ-15

Proto vás prosím – když budete mít volnou chvíli, jděte do útulku a vyvenčete aspoň nějakého psíčka. I já sama občas chodím do útulku v Českých Budějovicích a venčím útuláčky. Třeba si tam najdete i životního a věrného kamaráda.

Nekupujte si psy a nepodporujte skryté množírny – raději si vezměte psa z útulku a dejte mu teplý domov, plnou misku jídla a svou lásku. 🙂A když už jsme u těch dobrých skutků – koukněte na článek Co dělat, když uvidíte pohybující se pytel na silnici? Okamžitě zastavte, můžete zachránit život.