Americkou rockovou skupinu Foo Fighters, která byla v roce 1995 založena zpěvákem Davem Grohlem, není třeba více představovat. Každý z nás se s ní alespoň jednou za život setkal. I po tolika letech působení jsou jejich koncerty neustále vyprodané a jejich věhlas roste. Jak ale přesvědčit tak úspěšnou skupinu, aby vám přijela zahrát do vašeho města? 1000 hudebníků a fanoušků se spojilo, aby zahrálo jeden z největších hitů Learn to Fly s nadějí, že přesvědčí skupinu, aby k nim do italského městečka Cesena přijela zahrát koncert.  Vznikl tak projekt Rockin’1000, ve kterém se 350 kytaristů, 250 zpěváků, 250 bubeníků a 150 baskytaristů připravovalo po celý rok na tuto velkou událost.

Foo Fighters nebyli v Romagni od roku 1997, a tak bylo na čase, abychom je sem dostali zpět. Jen jsme k tomu potřebovali nějaký bláznivý nápad,“ napsali na svých stránkách Rockin’1000. „Museli jsme zorganizovat něco, čeho by si všiml sám Dave Grohl – oslovíme tisíce rockerů, aby zahráli společně ve stejný čas jednu písničku.“ A tak se ten bláznivý nápad více než po roce práce opravdu uskutečnil. Video se ihned přes noc stalo virálním a za jeden pouhý den mělo více než 4 miliony zhlédnutí. „V Itálii se sny moc často neplní, ale je to zem plná vášně a kreativity. Takže to, co se nám tu povedlo udělat, je obrovský zázrak. Tímto vás, Foo Fighters, žádáme, abyste přijeli a zahráli nám,“ dodal na konci videa Fabio Zaffagnini, duchovní otec celé události.

To, co se na začátku jevilo jako zdánlivě nemožné, mělo šťastný konec, protože odpověď od frontmana skupiny na sebe nenechala dlouho čekat. Dave natočil video, ve kterém italsky všem poděkoval a slíbil, že se co nejdříve uvidí. Milé a kreativní gesto, u kterého více než jinde platí, že hudba spojuje lidi.

maxresdefault

rockin1000-foo-fighters