Den svatého Valentýna se pro někoho pomalu/ pro někoho rychle blíží – již 14. února. Tento den může být ve znamení drahých darů, ale i ve znamení větší pozornosti a péči o vaši drahou polovičku. Můžete si společně zajít na večeři do restaurace, ale klidně můžete zůstat i v teple domova a nachystat si nějaké dobrůtky.Mám pro vás skvělé tipy na velmi jednoduchou úpravu různých druhů potravin tak, aby tvarem připomínaly srdce či kytici. A věřím, že to zvládne opravdu každý – většinou je k tomu potřeba pouze ostrý nůž, párátka a daný druh potraviny.

Během vteřiny tak můžete vytvořit srdce např.:

  • z malých rajčátek,
  • z párku, do kterého klepnete vajíčko,
  • z toustového chleba a červené marmelády,
  • ze zelených a červených jablek,
  • z ananasu a melounu.

A květiny můžete vyzkoušet:

  • z mrkve a okurky,
  • z jahod.

Uvidíte, že vaše druhá polovička bude potěšená i z takových malých drobností. Takže 14. února odložte mobily, klidně nechte televizi vypnutou, zapalte si pár svíček a věnujte se sami sobě navzájem.  🙂

A pro zopakování ještě dodám, že Den svatého Valentýna pochází z anglosaských zemích – tam se traduje legenda o knězi Valentýnovi, který tajně oddával vojáky Říma, i když to bylo zakázané. Tehdejší vládce Claudius II. se totiž obával, že by pak vojáci chtěli zůstat doma a nechtěli by jít do boje. Bohužel se na tajné svatby přišlo a kněz Valentýn byl zatčen a později popraven právě dne 14. února, kdy se tento svátek slaví.

Bez názvu11406774_908188812574214_4450958870134026087_nBez názvudsvdxBez názvudsfdddddBez názvusdad dsff gdjhkjk jhzdj ssff

A mám pro vás inspiraci na valentýnská přáníčka, která můžete vytvořit i vlastnoručně doma: 10 nejoriginálnějších „romantických“ přání ke Dni svatého Valentýna.